BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun başkanlığında, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Erol Şanlıtürk, Fatih Çelebi, Kazım Karabacak, Özel Büro sorumlusu Cengiz Tosun ve Okul Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.
Eğitim Bölgesi Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Okul ve kurum müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasına başarılı, huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçmesi temennisi ile başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, tatil döneminde okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için fiziki iyileştirmeler yapıldığını ve çalışmaların tamamlandığını belirterek, okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açısından daha iyi seviyeye getirilmesi gerektiğini vurgulayarak öğrencilerimizin bu alanlardaki çalışmalarını desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

2017 - 2018 eğitim öğretim yılının genel değerlendirilmesinin ardından, 2018 - 2019 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre iş ve işlemlerin yürütülmesini, iletişim kanallarının sürekli açık tutulmasını isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun,  böylelikle bilgi paylaşımının daha sağlıklı ve güncel olacağını ifade etti.

Ahlaki ve kültürel değerlerin önemi üzerinde duran Karatosun, dürüst, ahlaklı, vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirme noktasında öğrencilerimize iyi bir eğitim verilmesi gerektiğini vurguladı. 

Okulların kendi içerisinde Sosyal Etkinliklere yönelik projeler geliştirmesi gerektiğini söyleyen Karatosun; öğrencilerin sınava odaklı olmaktan çıkarıp uygulama ve üretim odaklı kişiler olarak yetiştirmek için çaba harcanması gerektiğini ifade etti. Bu noktada eğitim camiası olarak bir bütün olduğumuzu ve ekip ruhuyla herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmesiyle daha kaliteli işlere imza atılacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun, ülke olarak artık inovasyon ve üretime çok ihtiyacımız olduğunu; bunun da en iyi bir şekilde okulda başlayacağını söyledi.  

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin kendi birimleri hakkında yapılması gereken iş ve işlemler, yapılacak projeler ve tespit edilen eksiklikler konusunda okul müdürlerini bilgilendirmeleri ile devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Karatosun´un başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı temennisiyle toplantı sona erdi.

12-09-201812-09-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.