BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gençlik Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Gençlik Çalışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve Orhangazi İlçe Müftüsü Yusuf Tuna başkanlığında Diyanet İşleri Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği yapılacak Gençlik çalışmaları ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Proje ile ilgili bilgi veren ilçe Müftüsü Tuna, Gençlik Çalışmaları kapsamında toplumun geleceğe umutla bakabilmesi için insani erdemlerle donatılmış, her yönden iyi yetişmiş, ruhen ve bedenen dinamik bir gençliğe sahip olmasını temin edecek bir yaklaşımın benimseneceğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığının, gençlik çalışmaları kapsamında, gençlere sunulacak hizmetlere ilişkin usul ve esaslarını içeren yönerge yayınladığını ifade eden Tuna, yönerge kapsamında, Müftülük personeli tarafından yürütülecek her türlü manevi rehberlik ve din hizmeti, talep doğrultusunda ve tamamen gönüllük esasına göre sunulacağını,  gençlerin vatan, millet, ezan ve bayrak gibi değerler doğrultusunda, sosyal ve akademik gelişmelerine katkı sağlamak üzere eğitsel materyallerin de geliştirileceğini söyledi.

İlçe Milli Müdürlüğüne bağlı lise ve ortaokul düzeyinde gerçekleştirilecek gençlik çalışmaları kapsamında, okul idarecileri ve öğretmenlerle etkin işbirliği yapılacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun gençlerin manevi değerlerine sahip çıkması, tarihini ve kültürünü öğrenmesi açısından bu çalışmaların önemli olduğunu vurguladı.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya tüm okul müdürleri katıldı.

13-11-201813-11-201813-11-201813-11-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.