BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125. Yıl Anaokulu "Minik Kaşifler Kodluyor" Projesini Sundu

125. Yıl Anaokulu "Minik Kaşifler Kodluyor" Projesini Sundu

125.Yıl Anaokulu öğrencileri, Okul Müdürü Aslı inan ve Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ile birlikte  ´Minik Kaşifler Kodluyor - Tiny Explorers Coding´adlı uluslararası etwinning projesinin tanıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun’u ziyaret etti.

Öğrencilerin düzeyleri dikkate alınarak kodlama becerilerinin geliştirilmesi, dikkat ve el-göz koordinasyonlarının sağlanması, okul öncesi öğrenci ve velilerde kodlama farkındalığı oluşturulması ve öğrencilerin arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla tanıştırılmasının hedeflendiği, Yunanistan, Sırbistan ve İspanya´nın  da ortak olduğu 44 ortakla yürütülen uluslararası e twinning ´Minik Kaşifler Kodluyor - Tiny Explorers Coding´ projesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun’a sunan okul yönetimi kodlama ile tanışan öğrencilerin problem çözme, karar verme, eleştirel ve yaratıcı düşünme gibi becerileri kapsayan kodlama eğitimine erken yaşta başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Gerçekleştirdikleri projeden dolayı okul yönetimine teşekkür eden İlçe Milli Müdürü Hüseyin Karatosun projeye destek verme noktasında kendileri düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

21-02-201921-02-201921-02-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.