BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Okulu Meslek Lisesi Öğrencileri “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında aile ziyaretlerine başladı. Milli Eğitim Bakanlığının başlatmış olduğu proje kapsamında ‘Özel Eğitim Meslek Okulu Hayata Değer Katıyor’ sloganıyla yola çıkan özel eğitim okulu öğretmen ve öğrencileri daha önce belirlenen aileleri ziyaret ederek evlerinde ihtiyaç duydukları çalışmalar yaparak, onarım, tamir ve bakım işlerini yerine getiriyor.  

Geçtiğimiz hafta Yiyecek İçecek  Atölyesinin hazırladığı ürünleri aile ziyareti sırasında öğrencilerle birlikte aileye sunan öğretmen ve öğrenciler ziyaretlerinin ikinci durağında engelli kızı ve anasınıfına giden bir torunu olan bir aileye konuk oldu. Ziyaret sırasında anaokuluna giden Ayşenur için Özel Eğitim Okulu atölyelerinde öğrencilerin hazırlamış olduğu oyuncaklardan hediye edildi. Mobilya alanı öğrencileri tarafından evdeki dolapların kapakları ve avize onarıldı. Özel Eğitim Öğretmeni Gurbet SÖNMEZ, Ayşenur ile bire bir ilgilenerek Quilling yapmayı öğretti. 

“Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerle Buluşuyor Projesi” kapsamında başta Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu olmak üzere ilçemizde bulunan tüm Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri aile ziyaretlerini sürdürüyor. 

25-03-201925-03-201925-03-201925-03-201925-03-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.