BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Almanya dan Döndü.

Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Almanya dan Döndü.

Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak hazırlanan T.C.Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı bünyesinde yer alan Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği Faaliyeti Kapsamında 2018 yılı teklif çağrısı döneminde kabul görerek hibe sağlanan “Endoskopi Cihazlarının Bakım ve Onarımı “ adlı proje kapsamında Almanya’da gerçekleştirilen eğitim ve staj faaliyetleri sona erdi ve öğrencilerimiz yurda döndü.

17-30 Mart 2019 tarihleri arasında Müdür Yardımcısı Engin ŞALLI sorumluluğunda 7 öğrenci, 31 Mart-13 Nisan 2019 tarihleri arasında İngilizce Öğretmeni Selen ÜSTÜNCAN sorumluluğunda 7 öğrenci Almanya’nın Heidelberg şehrinde bulunan Carl Bosh Schule adlı okulda Endoskopi Cihazlarının Bakım ve Onarımı ile ilgili 2 şer haftalık eğitim ve staj faaliyetlerine katıldılar. Bu eğitim faaliyetlerinin sonucunda ileride kendileri için referans olabilecek eğitim sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Öğrencilerimiz eğitim faaliyetlerinin yanı sıra boş vakitlerinde Fransa’nın Paris ve Strasburg,Almanya’nın Mannheim,Ludwigshafen ve Köln şehirlerini gezdiler,bu şehirlerin tarihi ve doğal güzelliklerini gördüler,Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatı buldular.

25-04-201925-04-2019

25-04-201925-04-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.