BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Oldu

Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Oldu

Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu oldu. 2019 - 2020 eğitim öğretim yılından itibaren sınavla öğrenci alacak olan Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda uygulanacak programın amacı;

Anadolu İmam Hatip Liselerinde öğrenim görüp fen bilimlerine ve sosyal bilimlere ilgi duyan öğrencilerin kabiliyetleri doğrultusunda gelişmelerine destek vermek, rasyonel ve analitik becerilerini geliştirmek.

Bilim ve medeniyet tarihimizde öne çıkan sosyal bilimcileri, düşünürleri tanımaları ve onların hayatları, eserleri ve etkileri, hakkında bilgi edinmelerini sağlamak.

Öğrencilerin fen bilimleri ve sosyal bilimler alanında ilgi ve kabiliyetleri doğrultusunda daha donanımlı, özgüvenleri yüksek, kendi medeniyet değerlerimizin farkında olarak yetişmelerine ve Üniversiteler ile protokoller yaparak Akademik camianın katkısıyla katkı sağlamaktır.

Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda öğrencilerimiz sosyal/fen bilimleri alanındaki derslerin yanı sıra üniversitelerden akademik destek almakla, seminer ve konferanslara katılacak ve her yıl için sosyal/fen bilimleri alanında belirlenen kitapları okuyarak bilimsel etkinlikler ve projelerde yer alacaktır.

Fen ve Sosyal Bilimler Programı uygulayacak olan Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunda öğrenim görecek olan öğrenciler, 11. Sınıflarda 6 Saat Matematik, 4 Saat Fizik, 4 Saat Kimya ve 4 Saat Biyoloji derslerini alarak toplamda 18 saat, 12. Sınıflarda 6 Saat Matematik, 4 Saat Fizik, 4 Saat Kimya ve 4 Saat Biyoloji, 2 Saat Fen Bilimleri Tarihi ve Uygulamaları derslerini alarak toplamda 20 saat AİHL Fen Bilimlerini derslerini alarak Fen ve Sosyal Bilimler Liseleri ile eşit duruma gelmiş olacaklar.

Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olan Süleyman Şah Anadolu İmam Lisesinin ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.

28-05-201928-05-201928-05-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.