BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'un Yıl Sonu Mesajı

 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'un Yıl Sonu  Mesajı

İlçe  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun 2018-2019 eğitim öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karatosun mesajında; "Sevgili öğrenciler, değerli öğretmenler, kıymetli veliler. Büyük bir coşku ve heyecanla başladığımız 2018-2019 Eğitim-Öğretim dönemini sorunsuz bir şekilde bitirmenin mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz.İlçemizde öğrenim gören 13.944 öğrenci,karnesini alarak tatile girecek.

Değerli Meslektaşlarım,

Önceliğimiz, ahlaki değerlerle donanmış yeteneği ve isteği doğrultusunda iyi eğitim almış, becerili insan yetiştirmektir. Bu önceliğin derdine düştüğünüzü hissettiğinizde emin olun ki, doğru yoldasınızdır. Çünkü bizler, özverimizin iltifatını yetiştirdiğimiz nesillerde gören bir görevi ifa ediyoruz. Bu kadim sorumluluğun bizlere yüklediği görev, öğretim sezonunda olduğu gibi tatilde de sürmelidir. O nedenle heyecanımızı her daim diri tutmalı, yenilenmek ve yenilemek için teyakkuzda olmalıyız.

Değerli Veliler, başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu ailesi ve yakınları ile paylaşmanın hazzını yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını hissettirmek için hassasiyet göstermelisiniz.   Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınmalısınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bu bilinci ve hassasiyeti taşıdığınıza olan inancım tamdır.

Sevgili Öğrenciler, bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Mutlaka bir tatil programı hazırlamalı, ders çalışmayı ihmal etmemeli, konu tekrarı yapmalı, yeni konulara çalışmalı ve bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında, tatil programına, sevilen ve zararsız televizyon programlarını izlemeyi, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz, ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız, notları pek iyi olmayan öğrencilerimiz, sizler tatille birlikte, sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmeninize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme istemelisiniz. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı sonu itibari ile ilkokulu bitirip, ortaokula devam edecek ve ortaokulu tamamlayıp ortaöğretim okullarına yani bir üst kademedeki eğitim kurumlarına devam edecek öğrencilerimiz ile ortaöğretimini tamamlamış olup 15-16 Haziranda YKS sınavına girecek ve üniversiteye devam edecek öğrencilerimize yolunuz açık olsun diyor, hayat boyu başarılar diliyorum."

 Hüseyin KARATOSUN

 İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.