BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa İl Milli Eğitimden 'Evim İlkokulum' Uzaktan Eğitim Projesi

Bursa İl Milli Eğitimden 'Evim İlkokulum' Uzaktan Eğitim Projesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi (salgın) kabul edilen Covid-19 nedeniyle Millî Eğitim Bakanlığı tarafından gerekli önlemlerin alınmasıyla birlikte yüz yüze eğitim-öğretime ara verilmiştir. Öğrencilerimizin evlerinde eğitimlerine devam etmeleri için de ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile uzaktan eğitim faaliyetleri başlamıştır. Çocuklarımızın evde geçirdikleri vakti verimli kılmak; öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin birlikte hareket etmesi ve iş birliği içerisinde olmasıyla mümkündür.

Millî Eğitim Bakanlığı bilginin, bilimin, eğitimin ve öğrenmenin kesintisi olmaz anlayışıyla öğretmenlerin her koşulda öğrencileriyle buluşması için büyük çabalar sarf etmektedir ve bununla birlikte gerek okullarda aldığı önlemlerle gerekse eğitim-öğretime ara verilen bu süreçte uzaktan eğitim süreçlerine hakimiyeti ile tüm dünyaya örnek olacak çalışmalar yürütmektedir.

Uzaktan eğitim sürecinde Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan "Evim İlkokulum" isimli çalışma ile öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerine destek olmak, EBA'da var olan eğitim içeriklerinden en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla öğrencilerin ilgisini çekecek birçok etkinlik hazırlandı.

EBA portalı ve TRT EBA TV üzerinden gerçekleştirilen haftalık yayınlara uygun olarak hazırlanan 1., 2., 3., ve 4. sınıflara yönelik etkinlikler ve akıl ve zeka oyunlarını kapsayan haftalık eğitim öğretim fasiküllerinin birincisi tamamlandı. Bu fasiküller her hafta düzenli olarak hazırlanacak ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin http://bursaarge.meb.gov.tr/www/evim-ilkokulum/icerik/353 web sayfasından ve Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinde "EVİM İLKOKULUM" bağlantılar bölümünde paylaşılacaktır. 

01-04-2020 01-04-2020  01-04-2020  01-04-2020
 1. Sınıf 2. Sınıf  3. Sınıf  4. Sınıf

 Hazırlanan fasiküller ayrıca öğretmenler tarafından öğrencilere ulaştırılacak.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.