BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ASAM İl Temsilcisinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

ASAM İl Temsilcisinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret

Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM) İl Temsilcisi Ömer Çelik, Mobil Takım Asistanı Sena Ilgaz ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'u makamında ziyaret etti. UNICEF eğitim programı kapsamında Okula Kayıt için Destek Programı hakkında bilgi veren ASAM Bursa İl Temsilcisi Ömer Çelik amaçlarının Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler başta olmak üzere 0-17 yaş arasında okula gitmeyen veya gidemeyen yabancı öğrecilerin okula kayıt olmaları ve kayıt olduktan sonra da devamlarının sağlanması konusunda yardımcı olmak olduğunu söyleyerek bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile çalışmak istediklerini belirtti. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ziyaretten duyduğu memnunyeti dile getirerek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Geçici Koruma Altındaki Suriyeli vatandaşlar başta olmak üzere Suriyedeki iç savaşın başlangıcından bu yana gerekli çalışmaları yürüttüklerini, Orhangazi Belediyesi Mülteci İletişim Bürosu ile işbirliği içerisinde Arapça bilen İlçe Milli Eğitim Özel Büro görevlileri aracılığıyla tüm sorunları çözmeye çalıştıklarını ve Orhangazi olarak bu noktada herhangi bir sorunun olmadığını ifade etti. Bununla birlikte her türlü yardım ve işbirliğine açık olduklarını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun ASAM yetkililerine çalışmalarında başarılar diledi. 

09-09-2020

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.