BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

23 Nisan 1920 tarihi sadece Tükiye Büyük Millet Meclisinin açılışı ile sınırlı anlaşılmamalıdır. Aynı zamanda aziz milletimizin tarih boyunca sürdürdüğü egemenlik mücadelesinin son halkası, Millet egemenliğinin hakim olmasının bir göstergesi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün çocuklarımıza hediye ettiği bir bayramdır. Dünya üzerinde çocuk bayramı olarak kutlanan tek bayramdır.

Bizler Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını idrak ederken bir yandan bayram kutlamaları yapmalı, diğer taraftan ise Milli Egemenliğimizin önemini bir kez daha idrak etmeliyiz. Egemenliğimizin olmadığı yerde bayramlarımızın da olamayacağını bilmeliyiz. Gençlerimize egemenlik ruhunu aşılamalıyız. 

Egemen olmanın asıl şartının güçlü olmaktan geçtiğini bilmeli, güçlü olabilmek için ise maddi ve manevi değer üreten bir toplum olabilmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün berlirttiği gibi "Çok çalışmalıyız." İnsanımızı üreten bir anlayışa sahip kılmalıyız. Milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeli, farklılıklarımızı zenginlik olarak görmeli, ortak değerlerimiz altında tek vücut olarak güçlü olabilmek için hep birlikte çalışmalıyız.

Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini, milli mücadelede emeği geçmiş kahramanlarımızı ve bütün şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. Yıldönümünü, Milletimizin ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.

 

Hüseyin Karatosun

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.