BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Eğitim Kurumu Sene Sonu Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Eğitim Kurumu Sene Sonu  Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

İlçe Eğitim Kurumu Sene Sonu Müdürler Kurulu Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun başkanlığında, Şube Müdürü Cengiz Tosun ile Okul Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.

Bakanlığın eğitim politikalarının değerlendirilmesi, eğitim ve öğretimle ilgili değişen mevzuatların değerlendirilnesi, öğretim programı ve uygulamalaının değerlendirilmesi, öğrenci başarı ve başarısızlık durumlarının değerlendirilmesi, öğrenci devam ve devamsızlık, ödül ve disiplin durumlarının değerlendirilmesi, projeler ve sosyal etkinlikler gibi  gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun yaptığı genel değerlendirilmede; salgın sebebiyle eğitim öğretim faaliytlerinde çeşitli sorunların yaşandığını, buna rağmen bakanlığın yazılı talimatlarının yerine getirildiği ve uzaktan eğitimle ilgili gerekli çabanın sarfedildiğini, İl genelinde ilçemizin başarı ve etkinlik durumuun iyi olduğunu ve bu anlamda proje çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmesi gerektiğini, eTwinning çalışmalarında 6 okulumuzun eTwinning Okul Etiketi başvurusunun kabul edildğini, DynEd kullanımında il düzeyinde birincilik elde ettiğimizi ve aynu zamanda 3 okulumuzun okul bazında il düzeyinde ilk 25 okul arasına girdiğini belirtti.

8. sınıf öğrencilerinin yönlendirilmelerinde durumlarının dikkate alınıp, sürecin takipçisi olunması gerektiğini hatırlatan Karatosun, telafi programı ile ilgili olarakta koordine şekilde hareket edilip, etkinliklerin havuz sisteminde bir araya getirilebileceğini söyledi. Sosyal Medya paylaşımlarında, güzel örnek teşkil eden uygulama ve faaliyetlerin dikkatli bir uslup ile yapılması ve asla resmi bir kuruluş ya da şahsı hedef almaması gerektiğini vurgulayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, yıl boyunca eğitim öğretim faaliyetleinin düzgün bir şekilde yürütülmesi için emek veren okul idarecilerine, öğretmenlere ve diğer çalışanlara teşekkürlerini iletti.

Toplantı, Okul Müdürlerinden gelen görüş ve önerilerin belirtilmesinin ardından  iyi dilek temennileriyle sona erdi. 

18-06-202118-06-202118-06-202118-06-2021

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.