BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125. Yıl Anaokulu "Scientix" Projesini Sundu

125. Yıl Anaokulu

 

125.Yıl Anaokulu Okul Müdürü Aslı İnan ve Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ile birlikte  ´Scientix´ projenin tanıtımı için İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'u ziyaret etti.

Şimdiye kadar Scientix projesi kapsamında, Stem Keşif kampanyasına iki etkinlikle destek olduklarını, farklı kongre ve konferanslara bildiri göndererek sunum hakkı kazanıp  okulda yaptıkları çalışmaları anlattıklarını, talep eden okullara stem ve Scientix konusunda bilgilendirme sunumları gerçekleştirdiklerini,scientix konusunda okul öncesine yönelik kitap yazım çalışmasının değerlendirilme aşamasında olduğunu belirten  okul yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yaparak gönüllü öğretmenlere bu platform hakkında bilgi verebileceğini ifade etti. Ayrıca 125. Yıl Anaokulu Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ve Azerbaycan  öğretmenlerinden Sanubar GASİMOVA'nın birlikte  kuruculuğunu yaptığı uluslararası eTwinning Projesi "Değerlerini Bil Değerli Kal " için hazırlanan Türkiye-Azerbaycan bayraklarını, Okul Müdürü Aslı İnan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'a taktim etti.

Gerçekleştirdikleri projeden dolayı okul yönetimine teşekkür eden İlçe Milli Müdürü Hüseyin Karatosun, projeye destek verme noktasında kendileri düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

 

Scientix nedir?

-Scientix, STEM (bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) eğitimi veren öğretmenleri, eğitim araştırmacılarını, eğitim politikalarını belirleyicileri ve akademisyenleri Avrupa çapında işbirliğine teşvik etmek ve desteklemek amacıyla Avrupa Komisyonu tarafından 2009 yılında kurulan, Brüksel merkezli 30 ülkenin eğitim bakanlığından oluşan Avrupa Okul Ağı(Schoolnet) tarafından koordine edilen bir projedir. Scientix Projesi Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından da desteklenmekte ve bu alanda birçok eğitim düzenlenmektedir.-

05-07-2021

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.