BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Hafta Nasıl Geçti

8 - 12 Kasım (Bu hafta) tarihleri arasında ilçemizde; eTwinning Ödül Töreni, Koç İlkokulu' nun "Sporumu Yapıyorum Dersime Dinç Giriyorum" Projesi, Öğretmenler Arası Futsal Turnuvası, Tuna İlkokulu Maker Şenliği, 10 Kasım Atatürk' ü Anma Töreni, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği, Gazi Osman Paşa Ortaokulu' nda "Derin Uzayda Bilim ve Mars" Konulu E-Konferans gerçekleşti. 
Bu Hafta Nasıl Geçti

eTwinning Kalite Etiketi Ödül Töreni

Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen eTwinning faaliyetleri kapsamında, yaptıkları projelerde başarılı olarak "Ulusal ve Avrupa eTwinning Kalite Etiketi" almaya hak kazanan okul ve öğretmenlerimiz için Kaymakamlık konferans salonunda ödül töreni gerçekleştirildi.

"Sporumu Yapıyorum Dersime Dinç Giriyorum" Projesi

İlçemiz Koç İlkokulu "Sabah Sporumu Yapıyorum Dersime Dinç Giriyorum" projesini dönem başında hayata geçirdi.Proje kapsamında öğretmen ve öğrencilerin Salı günleri ders öncesi okul bahçesinde çeşitli spor aktiviteleri yaparak güne başlaması sağlanıyor.

 

Öğretmeneler Arası Futsal Turnuvası Başladı.

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen öğretmenler arası Futsal turnuvası ilçe kapalı spor salonunda başladı. 

 

"Geçmişin İzinde Geleceği Kurguluyoruz" Projesi

"Geçmişin İzinde Geleceği Kurguluyoruz" projesiyle Gençlik ve Spor Bakanlığından hibe almaya hak kazanan Tuna İlkokulu, projenin finalini Maker Şenliği ile yaptı. 

 

ATATÜRK Vefatının 83.Yılında Törenlerle Anıldı.

Tören Kaymakam Sayın Süleyman Özçakıcı, Belediye Başkanı Bekir Aydın, Garnizon Komutanı Personel Asteğmen Mustafa Seçer, Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri, Gaziler, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

 

Geleceğe Nefes Dünyaya Nefes

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle İlçemiz' de fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi.

 

"Derin Uzayda Bilim ve Mars" E-Konferansı

NASA'da görev yapan sayılı Türk Bilim İnsanlarımızdan ve Astrofizikçi Dr. Umut YILDIZ tarafından uzay ve gök bilimleri alanına ilgi duyan Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencilerine yönelik e-konferans düzenlendi.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.