BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Hafta Nasıl Geçti

22 - 26 Kasım (Bu hafta) tarihleri arasında ilçemizde; YÖGEP Toplantısı, Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı, 24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni, Bursa Hackatlon etkinliğine katılım,  Orhangazi Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı,  Atık Pil Geri Dönüşüm etkinliği, eTwinning Bilgilendirme Sunumu, Yeniköy İlkokulu' nun "Küçük Turuncu Damla" Projesine katılımı, Gürleler Orhan Öcalgiray Ortaokulu Zeytin Toplama Etkinliği gerçekleşti. 
Bu Hafta Nasıl Geçti

YÖGEP Toplantısı Yapıldı  

Din Öğretimi Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızda uygulanacak olan Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) Orhangazi ilçe ortak eylem planı, Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulumuz koordinesinde ilk eylem planını gerçekleştirdi. "YÖGEP" programı ile ilgili olarak İlçemiz Din Öğretimine bağlı okul müdür ve müdür yardımcıları ile 19/11/2021 Cuma günü saat 10:00'da Orhangazi İmam Hatip Ortaokulunda, ilçe müdürlüğü bünyesinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN başkanlığında gerçekleştirilmiştir.  

Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı Yapıldı  

İlçe Kaymakamımız Sn. Süleyman ÖZÇAKICI, Belediye Başkanımız Sn. Bekir AYDIN, İlçe Emniyet Müdürü  Sn. Nail DALSAR, İlçe Jandarma Komutan Vekili Sn. Hamit ŞANLITÜRK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Hüseyin KARATOSUN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sn. Cengiz TOSUN ve Sn. Mustafa SAKARYA, Orhangazi Birim Amirleri ve Muhtarların katılımıyla  2021 - 2022 Eğitim Öğretim Yılı Hayat Boyu Öğrenme Komisyon Toplantısı 23 Kasım Salı günü ilçe Halk Eğitim Merkezinde yapıldı. Toplantıda Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sn. Bilal KUZU sunum yaptı. Sunum sonrası Belediye Başkanı Sn. Bekir AYDIN ve İlçe Kaymakamı Sn. Süleyman ÖZÇAKICI Çalışmalar için teşekkür ettiler.  

24 Kasım Öğretmenler Günü Töreni  

24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Çelenk Sunma Töreni ile başladı.  Orhangazi Cumhuriyet meydanında gerçekleşen çelenk sunma törenine  İlçe Milli Eğitim Müdürü  Hüseyin KARATOSUN tarafından meslekte en kıdemli ve yeni başlayan öğretmenle birlikte Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin  KARATOSUN, Belediye Başkanı Bekir AYDIN, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu ilçe temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.   24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programla devam etti.  Program İstiklal Marşının okunması ve şehit öğretmenler ruhuna Kuran Tilaveti ile başladı. Törene Kaymakam Süleyman ÖZÇAKICI, Belediye Başkanı Bekir AYDIN, İlçe Emniyet Müdürü Nail DALSAR, İlçe Jandarma Komutan V. Jandarma Yüzbaşı Ali AL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Ali KOŞAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN, Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ferit ALAYBEYOĞLU, Siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruşları, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Programda en kıdemli ve göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşmalar yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN yaptı. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin etmesinin ardından İlçe çapında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve sportif  yarışmalarında dereceye giren öğretmen ve öğrencilerin ödüllendirilmesi yapıldı. Program  24 Kasım Öğretmenler Günü için öğretmen ve öğrencilerin hazırladıkları oratoryo ile sona erdi.  

Bursa HACKATLON' a Katıldık  

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge birimi ve İnovasyon Merkezi iş birliği ile Erasmus+ Code İs Loading Projesi kapsamında düzenlenen "Bursa Kodfest" ödüllü kodlama yarışmasında Orhangazi Gazi Osman Paşa Ortaokulu "Başarı Sevenler" takımı ile danışman öğretmenleri Gülseren ACAR ve Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu "Kod Mimarları" takımı ile danışman öğretmenleri Tuğba Ceylan KURTKAYA ilçemizi başarıyla temsil etmiştir.  

Orhangazi Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarını Gerçekleştirdi  

Bilim Fuarına Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil DAL, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. 25 - 26 Kasım tarihlerinde açık olacak TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışını İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir AYDIN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN birlikte yaptı. İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI tüm proje stantlarını gezerek görevli öğrenci ve öğretmenlerden projelerle ilgili bilgi aldı. Projelerde görev alan tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik eden İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.   

Atık Pil Geri Dönüşümü  

Orhangazi Belediye Başkanı Bekir AYDIN, atık pillerin geri dönüşümünde gösterdikleri büyük çaba ve başarı için Orhangazi İmam Hatip Orta Okulu öğrencilerini ziyaret ederek teşekkürlerini ifade edip, futbol ve basketbol topu hediye etti.  

eTwinning Bilgilendirme Sunumu  

İlçe Milli Eğitim etwinning sorumlusu Semih OMAÇ 25 Kasım Perşembe Günü Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi idareci ve öğretmenlerine yönelik okul konferans salonunda etwinning genel bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi.  

Küçük Turuncu Damla Projesi   Orhangazi Yeniköy İlkokulu Özel  bir bankanın sponsorluğu ile Bursa İl Milli Eğitim bünyesinde yürütülen "Küçük Turuncu Damla" projesine katılım sağladı 8-10 yaş grubu öğrencilerde finansal okur yazarlığı geliştirmeyi amaçlayan bu proje ile öğrencilerin erken yaşta tasarruf bilinci ve davranış değişikliği oluşturmaları planlanıyor.   

Zeytin Toplama Etkinliği 

Gürleler Orhan Öcalgiray Ortaokulu Okul Aile Birliği gelir sağlamak amacıyla Gemiç köyündeki fabrika önünde zeytin toplama etkinliğimizi başlattı.  

 

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.