BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21-25 Şubat Haftası Nasıl Geçti

21-25  Şubat tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşen etkinlikler.
21-25 Şubat Haftası Nasıl Geçti

 

Karatede 7 İl Derecesi Elde Edildi.

Bursa' da düzenlenen turnuvalarda Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencileri 2 ikincilik 2 üçüncülük, Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri 1 birincilik 1 üçüncülük ve Şehit Bülent Albayrak İlkokulu öğrencisi üçüncülük elde etti.

Öğrencilerin Kedi Sevgisi Bitmiyor.

Ali Tekin İlkokulu' nun kedileri Pamuk ve Karamel, öğrencilerle derse giriyor ve ikisi de çocukların sevgilisi oldular. Sakin huylu bu tatlı kedilerin okulda kulübeleri, mama ve su kapları var. Pamuk ve Karamel, mama ve sularını eksik etmeyen öğrencilere sevgilerini, kucaklarına gelerek gösteriyorlar.

Orhangazi Anadolu Lisesi' nde Kariyer Günleri Devam Ediyor.

Rehberlik servisi tarafından organize edilen "Rehberlik ve Kariyer Günleri" kapsamında okul mezunları son sınıf öğrencileriyle buluşuyor.  YKS hazırlık sürecinde nelere dikkat edilmeli, hangi hatalar yapılmamalı gibi konularda öğrencilere uyarılar yapan üniversite öğrencileri,  ardından kendi bölümlerinin ve üniversitelerinin tanıtımını yapıyorlar.

Ana Sınıfı Öğrencilerinden Örnek Davranış

Örnekköy Orhan Öcalgiray İlkokulu Ana Sınıfı öğretmeni Duygu Akkan, öğrencilerine küçük yaşta hayvan sevgisi aşılamak için okulda kedi barınağı ve kedilerin beslenmelerini sağlamak üzere kumbara yaptırarak birikim yapmalarına olanak tanıdı. Öğrenciler günlük harçlıklarından kedi kumbarasına atarak birikim yaptı, minikler okulun diğer sınıflarına da duyuru yaparak katılımlarını sağladı. Kedi evleri Orhangazi Belediyesi'nin destek kampanyasından yararlanıp okula getirildi. Öğrencileri kumbaradaki birikimleri ile kedi maması alarak her gün kedileri besliyor.

Geri Dönüşüm Malzemeleri İle Oyuncak Yapımı

Şehit Bülent Albayrak İlkokulu 1/B ve 3/A öğrencileri Redu!Reuse!Recycle! isimli e-Twinning  Projeleri kapsamında geri dönüşüm malzemelerinden oyuncak tasarımı yapıyorlar.

Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

22 Şubat Salı günü saat 15.30' da İmam Hatip Ortaokulu konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun başkanlığında yapıldı. Eğitim öğretim faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleşen değerlendirme toplantısı döneminin başarılı bir şekilde geçmesi dilekleriyle sona erdi. 

Koç İlkokulu' nda Yaşam Becerileri Atölyesi Faaliyete Geçti.

İlçemiz Koç İlkokulu öğrencileri yaşam becerileri atölyesinde eğitimlere başladı. Öğrenciler ilk olarak elbise katlamayı öğrendiler

Öğrenciler Proje Kapsamında Ağaçları Tanıdı.

Tuna İlkokulu 1/ D sınıfı öğrencileri eTwinning "Forest Starts From Seeds In Our Hands" projesi kapsamında öğretmenleri rehberliğinde Alis Yürüyüş Yolunda bulunan ağaçları tanıdı ve çöp topladı.

Liseler Arası İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma etkinlikleri çerçevesinde 23 Şubat Çarşamba günü Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Liseler arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Mesleki Eğitim Merkezi Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

İlçemizde bulunan  sektör temsilcilerine, esnaf ve sanatkarlara 23 Şubat Çarşamba günü saat 14.00' da Kaymakamlık Konferans Salonunda "Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM)" bilgilendirme semineri düzenlendi.

Gemlik İşkur Heyetinden Müdürlüğümüze Ziyaret Gerçekleşti.

Gemlik İŞKUR Şubesi Müdürü Ünver ÜNVER,  İş ve Meslek Danışmanı Arzu EKİNCİ, Orhangazi Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası görevlisi Doğan TERZİ' nden oluşan heyet İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosunu ziyaret etti. Ziyarette Mesleki Eğitim ile ilgili değerlendirmeler yapıldı. 

Geri Dönüşüm Malzemeleri İle Kütüphane Yapılıyor.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi  idareci ve usta öğreticileri topladığı atık materyallerden geri dönüşüm kütüphanesi oluşturmaya başladı. Kurumun kütüphane ihtiyacını karşılamak için atık materyalleri biriktirmeye başlayan ekip çalışmalarına hızla devam ediyor. Kütüphanenin oluşturulmasında kullanılacak atık materyaller palet, araba lastikleri ve atık kumaşlardan oluşuyor.

Ufka Yolculuk' tan Müdürlüğümüze Ziyaret Gerçekleşti.

Ufka Yolculuk yarışması ilçe koordinatörü Orhanbey İlkokulu Sınıf öretmeni Mahsun Altun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun' u ziyaret etti. Ziyarette yarışma ile ilgili bilgi paylaştı.

Geleceğin Pilotları Projesine Hibe Desteği Sağlandı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Programı (Erdem) projesi kapsamında Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Mustafa EFE "Geleceğin Pilotları" projesi 41000 tl destek almaya hak kazanmıştır. 

Mangala Turnuvasında 2 İl Derecesi Elde Edildi.

Tuna İlkokulu öğrencisi Ali Karaduman 2.sınıflarda il ikincisi, Yeniköy İlkokulu öğrencisi Ela Şakar 3.sınıflarda il dördüncüsü oldu. Öğrencilere madalyaları Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim müdür yardımcısı Mustafa Kahya tarafından verildi. 

Bursa Zekâ Oyunları Süper Ligi Yarışmaları Başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 'Oyun ciddi bir iştir' sloganıyla düzenlediği Zeka Oyunları Süper Ligi 22 Şubat Salı günü Merinos Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan törenle başladı. Zeka Ligi' nde ilçemizi Ahmet Yesevi Ortaokulu, Gazi Osman Paşa Ortaokulu, Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Orhangazi Ortaokulu, ve Soloz Ortaokulu' ndan 28 öğrenci temsil ediyor.

eTwinning Projesine Velilerde Dahil Oldu.

125.Yıl Anaokulu Okul Müdürü Aslı İnan' ın desteğiyle Müdür yardımcısı Nurdoğan Çevik' in ve kardeş ülke Azerbaycan dan Sanubar GASİMOVA nın kuruculuğunu yaptığı ''İçimdeki Cevheri Keşfediyorum'' isimli uluslararası eTwinning projesine velilerde dahil oldu. 24 Şubat Perşembe günü Müzik ve Ritim atölyesinde buluşulan velilerle Müzik öğretmeni Yasemin Koç rehberliğinde ritim çubukları,bardaklar ve beden perküsyonları ile farklı müzik çalışmaları yapıldı. 

 

 

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.