BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun' un Yeşilay Haftası Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun' un Yeşilay Haftası Mesajı

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemiz açısından da önemli halk sağlığı sorunlarından biri olan ve bağımlılık yaptığı bilinen sigara, alkol ve diğer tüm bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele etmek amacıyla kurulan Yeşilay Cemiyeti'nin kuruluş haftası (Mart ayının ilk haftası/1-7 Mart) , bağımlılıkla mücadele etmek, toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklerle Yeşilay Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu hafta kapsamında özellikle sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddelerin mevcut zararları bütün vatandaşlarımıza anlatılmakta; bu alışkanlıkları bırakmanın ve bu alışkanlıklardan kaçınmanın yolları da gösterilmektedir.

Tarihte ilk olarak Hilal-i Ahdar adıyla 5 Mart 1920 tarihinde Ord. Prof. Dr. Mazhar Osman öncülüğünde kurulan Yeşilay Cemiyeti, bireylerin ve toplumun sağlığını korumak amacıyla ve gelecek nesillerimizi tehlikeden uzak tutmak amacıyla bağımlılıklara yönelik çok önemli mücadeleler vermekte olup etkin bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir.

Bağımlılık, kişinin bedensel, ruhsal ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilediği için bağımlılıklar ile mücadele etmek ve özellikle genç nesillerimiz olmak üzere halkımızın alkol, sigara ve madde bağımlılığı gibi zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasını sağlamak sadece Yeşilay Cemiyetinin değil her birimizin bir vatandaşlık borcudur.

Bu vesile ile sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılık yapıcı maddelerden uzak sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi için çok önemli çalışmalar yapan Yeşilay Cemiyeti'ne teşekkür eder ve Yeşilay Haftasının tüm toplumda farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

   Hüseyin Karatosun
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.