BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anaokulu Öğrencileri MEBAR ile 112 Araçlarını Öğreniyor.

Anaokulu Öğrencileri MEBAR ile 112 Araçlarını Öğreniyor.

Orhangazi 125.Yıl Anaokulu Müdürü Aslı İnan' ın desteğiyle Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ve  Gülen Üstünel Anaokulu  okul öncesi öğretmeni Nuray Oktay' ın kuruculuğunu yaptığı "Çağın Çocukları" eTwinning projesi kapsamında öğrenciler MEBAR uygulamasını kullandı. Projede okul öğretmenleri Nuray İlaslaner, Hasret Güneş, Ferda Çiftçi ve Hatice Nur da yer alarak sınıflarında proje çalışmalarını uygulamaktadır.

MEBAR Artırılmış Gerçeklik Uygulaması İstanbul Öğretmen Akademileri Teknoloji Akademisi tarafından öğretmen ve öğrencilerin ücretsiz olarak kullanması için geliştirilmiş bir mobil uygulamadır. 125.Yıl Anaokulu öğrencileri de projeleri kapsamında Sivil Savunma Haftasında Tüm acil numaraların (112 ) araçlarını artırılmış gerçeklik uygulaması ile tanıdı.

Öğrenciler uygulamayı kullanırken çok mutlu oldu. Eğlenerek öğrenmelerine rehberlik edildi. Proje kapsamında bilgisayarsız kodlama çalışmaları, artırılmış gerçeklik çalışmaları, bilgisayarlı kodlama çalışmaları, robot ile kodlama çalışmaları yapılarak öğrencilerin problem çözme becerileri, yaratıcı düşünme becerileri gelişirken eğlenerek öğrenmelerine de fırsatlar sunulmaktadır.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.