BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7-13 Mart Haftası Nasıl Geçti

7 - 13 Mart tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşen etkinlikler.
7-13 Mart Haftası Nasıl Geçtiİlkokullar Arası İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma Yarışması Yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma etkinlikleri çerçevesinde 7 Mart Pazartesi günü Saat 10.00' da Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda İlkokullar arası İstiklal Marşını Güzel Okuma Yarışması düzenlendi.

Hayvanları Koruma Kulübü Farkındalık Sergisi

Orhangazi Ortaokulu Hayvanları Koruma Kulübü Farkındalık Sergisi 7 Mart Pazartesi Günü açıldı. Gezegende yalnız olmadığımız ve dünyamızı paylaştığımız varlıklar olan hayvanları unutmamak onlara destek vermemiz gerektiğini hatırlatmak için Hayvanları Koruma Kulübünün, hazırladığı sergi okul öğrencileri tarafından ilgiyle ziyaret edildi. Öğrencilerde duyarlılık ve farkındalık oluşturmak amacıyla açılan sergide hayvanların karşılaştığı zorluklarla ilgili resim ve yazılar paylaşılıyor. Okul Sosyal Bilgiler ve kulüp öğretmeni Şefika Taşkın ve öğrencileri tarafından hazırlanan sergi büyük beğeni topladı. Sergi hafta sonuna kadar ziyaret edilebilecek.

Kurtuluş İlkokulu Harezmî Ekibi İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı' yı Ziyaret Etti.

7 Mart Pazartesi günü Orhangazi İlçe koordinatörü Semih Omaç, Kurtuluş İlkokulu Müdürü Bülent Ünal, Harezmî öğretmenleri Perihan Kartal, Gülçin Karasakal, Nagihan Arslan, Sema Altınmakas ve 2/B sınıfından 5 öğrenci İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı' yı ziyaret etti. Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette İlçe Harezmî koordinatörü Semih Omaç tarafından Harezmî Eğitim Modeli ile ilgili bilgi verildi. Okul müdürü Bülent Ünal ve Harezmî Eğitim Modeli öğretmenleri, okulda devam eden projelerle ilgili bilgilendirme yaptı. Öğrenciler ise kendi projelerini anlattılar. 

Hayat Boyu Öğrenme Haftası" Toplantısı Yapıldı.

Haziran ayının ilk haftası gerçekleşecek olan "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" etkinlikleri için planlama toplantısı 7 Mart Pazartesi günü saat 14.00' da İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sakarya başkanlığında makam odasında yapıldı. 

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu' ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu idaresi tarafından okul konferans salonunda, okul kadın öğretmenleri ve velileri için "8 Mart Dünya Kadınlar Günü"nü kutlama programı gerçekleştirildi.

"Oyunlarla Gelişiyorum" eTwinning Projesi Başladı.

Ahmet Yesevi İlkokulu 3-C sınıfı öğretmeni Duygu Kurt, öğrencileriyle birlikte " OYUNLARLA GELİŞİYORUM" isimli yeni bir eTwinning projesine başlattı. Mart ayında başlayan proje kapsamında öğrencilerin her hafta yeni bir oyunla eğlenerek öğrenmeleri sağlanacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü'' nde Kız Öğrenciler İçin GUHEM' e Gezi Düzenlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi ile Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ve sponsorluğunda TOBB Bursa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Sevgi Saygın önderliğinde Çakırlı Ortaokulu kız öğrencileri için  "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" kapsamında  8 Mart Salı günü Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezine (Guhem) Gezi düzenledi.

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden Cemil Meriç Sesli Kütüphanesine Ziyaret

Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi "Cemil Meriç Sesli Kütüphanesi" ilgi görmeye devam ediyor. Kütüphaneyi 9 Mart Çarşamba günü Yenişehir ilçe milli Eğitim Müdürü Sayın Musa AYVAZ'ın başkanlığında Yenişehir Balibey Ortaokulu Müdürü Üzeyir KOCA, Türkçe öğretmeni Ayşe Nur Derse ve Ayşen Doğruer' den oluşan ekip ziyarette bulundu. Orhangazi İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Halil Dal, misafirlere eşlik etti.

Okuma Atölyesi Projesi Çalışmaları Başladı.

İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Buket ÇETIN'in rehberliğinde Ocak ayında başlatılan "OKUMA ATÖLYESI" projesinin ilk çalışması geçtiğimiz hafta okul kütüphanesinde gerçekleştirildi. Atölyede değerlendirilen ilk eser Miyase Sertbarut'un "SİSİN SAKLADIKLARI" kitabı oldu. Farklı eğitim-öğretim teknikleriyle zenginleştirilen çalışmada; çocuklara kitap okumayı sevdirmek, onların yaratıcılıklarını ve sosyal iletişim becerilerini geliştirmek amaçlandı. Ayrıca   kitapta geçen "Günaydın demenin zamanı olmaz, eğer bir uyanış içindeysen günün hangi saati olursa olsun gün, aydın demektir." cümlesi ise en çok beğenilen söz oldu. Proje çalışmaları her Çarşamba günü 6.sınıf öğrencileri ile birlikte devam edecektir.

Kompozisyon Yarışmasında Bursa 3.' lüğü

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akîf Ersoy'u Anma Günü münasebetiyle düzenlenen kompozisyon yarışmasında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencimiz  Ecrin Akyürek İl üçüncüsü oldu ve ödülünü Bursa Valisi Yakup Canbolat' ın elinden aldı. 

Çakırlı İlkokulu Öğretmeni Büşra Elmas' ın İngilizce Hikaye Kitabı Yayınlandı.

Çakırlı İlkokulu İngilizce Öğretmeni Büşra Elmas' ın A1 seviyesindeki ingilizce hikaye kitabı yayınlandı. Çilek ağacı çizme tutkusu ile başlayan "Little LEO Wonders" isimli hikaye kitabı ilkokul çağındaki çocuklara yaparak yaşayarak öğrenmeyi aşılamayı hedeflemektedir.

Kitap konusu ve dili bakımından çocuklar ve ingilizceyi öğrenmeye yeni başlayan yetişkinlere hitap etmektedir. Öğretmen Büşra Elmas' ın farklı seviyelerde basım aşamasında olan "Sir Strange", "Behind the purple mountains" ve "Melodies Blossomed in the Sewer" isimli üç kitabı daha bulunmaktadır. 

Orhangazi Anadolu Lisesi Öğrencisi Türkiye Şampiyonu Oldu.

12-13 Şubat 2022 tarihlerinde Kütahya da yapılan Okul Sporları Karate Bölge Şampiyonasında 74 Kiloda bölge şampiyonu olan Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencisi Faruk Zeytinci, 12-13 Mart tarihinde Bartın' da düzenlenen Türkiye Karate Şampiyonasında da 74 Kiloda Türkiye şampiyonu oldu.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.