BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni Düzenlendi.

18 Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Töreni Düzenlendi.

18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle ilk program Orhangazi şehitliğinde saat 09.30 da çelenk sunma töreni ile başladı. Törene, Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluş amirleri, siyasi parti temsilcileri, Şehit ve Gazi yakınları, öğrenciler  ile ilçe halkı katıldı.

Çelenklerin sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar Jandarma Astsubay Çavuş Serdar Yüksel ve Şehit Aileleri Derneği Temsilcisi Yusuf Solak tarafından yapıldı, Şehitlik defterinin İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı tarafından imzalanması ve duanın okunması ile şehitlikteki program sona erdi. Törenin ardından protokol üyeleri ve davetliler Kurtuluş Anıtına hareket etti. Burada Kurtuluş Anıtı'na İlçe Protokolü tarafından çiçek takdimi yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program sona erdi.

Çelenk koyma töreninin sona ermesiyle protokol üyeleri ve davetliler saat 11.00' da Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu konferans salonunda yapılacak tören için okula hareket ettiler. Program İstiklal Marşı' nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşması okul müdürü Cüneyt Vardar tarafından yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sakarya' nın yaptığı konuşmanın ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, İlçe Belediye Başkanı Bekir Aydın ve Orhangazi Cumhuriyet Başsavcısı Muammer Çoban tarafından ödülleri verildi. Program okul öğrencileri tarafından hazırlanan "Çanakkale Zaferi" konulu oratoryo gösterisi, "Duvak" adlı şiirin okunması ve okul öğrencilerinin solo türküleri söylemesiyle son buldu.

Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve okul idaresini tebrik ederiz.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.