BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

21-27 Mart Haftası Nasıl Geçti

21 - 27 Mart tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşen etkinlikler.
21-27 Mart Haftası Nasıl Geçti

Down Sendromlu Öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mustafa SAKARYA' yı Ziyaret Ettiler.

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Sadrettin SOYLAR, Özel eğitim öğretmeni Gurbet SÖNMEZ, Okan ANALI, Down sendromlu öğrenciler  Hamza DÖNMEZ ve Zehra ÖZBEY "21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü" münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Mustafa SAKARYA' yı makamında ziyaret ettiler. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden SAKARYA öğrencilerin  "21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü" kutlayarak çeşitli hediyeler verdi. Okul müdürü Sadrettin SOYLAR da öğrencilerin hazırlamış olduğu hediyeyi Mustafa SAKARYA' ya takdim etti. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

DÖKTAŞ' a Ziyaret Yapıldı.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürü Sayın Bülent Sertkaya, Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Aysel Bağın, Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Erol Türkyılmaz ve Çok Programlı Anadolu Lisesi müdürü Necmi Kartal ile birlikte Mesleki Eğitim Programı çerçevesinde İş Dünyası ile işbirliğini geliştirme ve nitelikli insan kaynağı sağlama çalışmaları kapsamımda 22 Mart Salı günü DÖKTAŞ fabrikasını ziyaret ettiler.

 

22 Mart Dünya Su Günü' nü Kutladı.

Ali Tekin İlkokulu 3/D sınıfı öğrencileri 22 Mart Dünya Su Günü vesilesiyle  "Farkındalık Sergisi" hazırladılar.  Öğrenciler yapmış oldukları çalışmaları okul bahçesinde sergilediler.  Sergide su tasarrufu ve temizliğine dikkat çeken çalışmalar öğretmen ve öğrenciler tarafından büyük beğeni topladı. 

 

Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Okul Müdürleri Değerlendirme toplantısı 22 Mart Salı günü saat 15.30' da Kaymakamlık konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA başkanlığında yapıldı. Toplantı öncesi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müzik Öğretmeni Birsen Burçin ÖZVERMEZ keman dinletisi verdi. Toplantıya Şube Müdürleri Bülent SERTKAYA, Cengiz TOSUN ve Halil DAL' da katıldı. Eğitim öğretim faaliyetlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleşen değerlendirme toplantısı dönemin başarılı bir şekilde tamamlanması dilekleriyle sona erdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Serkan GÜR İlçemizdeki Okulları Ziyaret Etti.

Eğitim çalışmalarını yerinde incelemek üzere 23 Mart Çarşamba Günü İlçemizi ziyaret eden Bursa İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Serkan GÜR, ilçedeki okullarda öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. 

Eğitim çalışmaları kapsamında Orhangazi'de bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR; Orhangazi Kaymakamı Süleyman ÖZÇAKICI, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir AYDIN ve Orhangazi İlçe Millî Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA' yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından eğitim çalışmaları hakkında istişarede bulunmak üzere Orhangazi Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda ilçe millî eğitim müdürleriyle bir araya gelen Serkan GÜR, Bakanlık politika ve kararları çerçevesinde izlenecek yol haritası hakkında ilçe müdürleriyle bilgi alışverişinde bulundu.

Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci ve öğretmenlerle de bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Serkan GÜR; mesleki ve teknik eğitimin kritik rolünün farkında olduklarını, güçlü mesleki ve teknik eğitimin güçlü Türkiye düşüncesiyle mesleki eğitimde eğitim-üretim-istihdam çevrimini güçlendirmek için çalıştıklarını söyledi.   

Orhangazi'de 125. Yıl Anaokulu, Tuna İlkokulu ve Orhangazi Ortaokulunu ziyaret eden Serkan Gür, okullarda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

 

Öğrenciler Fidan Dikim Etkinliği Gerçekleştirdi.

21- 26 Mart Orman Haftası kapsamında Orhangazi Anadolu Lisesi "Çevreyi Güzelleştirme Kulübü" öğretmen ve öğrencileri tarafından fidan dikim etkinliği düzenledi. Süreç, yaklaşık 4 ay önce kulüp rehber öğretmeni İbrahim KARAKÖSE' nin girişimiyle Bursa Orman Bölge Müdürlüğünden dikilecek fidanların talebiyle resmi olarak başlamış oldu.

22 Mart Salı günü teslim alınan fidanlar, 23 Mart Çarşamba günü itibariyle öğrencilerin ve Orhangazi Belediyesinin katkılarıyla toprakla buluşturuldu. 

Orman Haftası nedeniyle 24 Mart Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmeni Gülşah YERLİKAYA rehberliğinde öğrenciler okul bahçesine Fıstık, Selvi, Ihlamur ve Ceviz Ağacı dikimi gerçekleştirdi.

Okul yönetici ve öğretmenleri, öğrencilerde tabiatı koruma bilinci oluşturmak, 'Ağaç dikmek kadar öğrencilerin doğa dostu bireyler olarak yetişmelerinin önemine de dikkat çektiler. Öğrenciler öğretmenleriyle birlikte 34 Adet ağaç dikimi gerçekleştirdiler. Etkinlik ağaç dikimi sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

TESYEV 'den Özel Sporculara Destek

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV), Saadet Öcalgiray Özel Çocuklar Spor Kulübünün 25 lisanslı özel sporcusuna T-shirt, Sweatshirt ve çorap gönderdi. Okul spor kulübü başkanı Sadrettin SOYLAR; özel sporculara yapılan yardımlarla daha da güçleneceği ve özel sporcuların bir çok başarıya imza atacağını belirtti. Ayrıca SOYLAR; "Okulumuz Bursa Orhangazi Saadet Öcalgiray Özel Çocuklar Spor Kulübü özel sporcularına göstermiş olduğu ilgiden ve yapmış olduğu bu anlamlı destekten dolayı TESYEV yönetim kurulu başkanı sayın Yavuz KOCAÖMER' e genel müdür sayın Berrin ALTINÖZ' e ve ekibine, ayrıca tüm TESYEV ailesine sporcular adına teşekkür eder, sevgi ve saygılarımızı sunarız" dedi. Okul spor kulübü başkanı Sadrettin SOYLAR, başkan yardımcısı Miraç SÖNMEZ, yönetim kurulu üyeleri Okan ANALI, M.Tekin ALVAÇ, Tekin ALAKUŞ ve Cabbar EREN; TESYEV 'e teşekkür ederek alınacak başarılı sonuçlarla birlikte bundan sonraki süreçte de desteklerini beklediklerini ifade ettiler.

 

Kitap Okuma Atölyesinde İkinci Çalışma Tamamlandı.

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Buket ÇETIN'in rehberliğinde Ocak ayında başlatılan "OKUMA ATÖLYESI" projesinin ikinci çalışması 23 Mart Çarşamba günü okul kütüphanesinde gerçekleştirildi. Bu hafta okuma atölyesinde değerlendirilen eser Cahit ZARİFOĞLU'nun "Kuşların Dili" adlı kitabıydı. Cahit  ZARİFOĞLU, Feridüttün ATTAR'ın Mantuku't Tayr adli eserinin sadeleştirerek yazdığı kitapta kuşların yolculuğa çıkmaları ve yaşadıkları ilginç olaylar anlatılıyor. Atölyede öğrenciler tahlil ve etkinliklerle keyifli dakikalar geçirdi. Ayrıca öğrenciler yeni öğrenilen kelimelerle kısa öyküler yazarak kelime hazinelerini zenginleştirdi.

 

Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi.

Orhangazi Atatürk İlkokulu idareci ve öğretmenleri kan bağışına destek verdi.

24 Mart Perşembe günü Atatürk İlkokulu'nda yapılan kan bağışı kampanyasında İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA, ilçe okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenci velileri kan bağışında bulundu. Okul Müdürü Kenan İSLAM tüm Orhangazi halkını kan bağışında bulunmaya davet ederek, herkesin her an kan ihtiyacı olabileceğini vurguladı.

 

Öğrencilerden Gemlik Huzurevi' ne Ziyaret Gerçekleştirildi.

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle 24 Mart Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmeni Meryem ERDİM öncülüğünde okul öğrencileri tarafından Gemlik Kurşunlu Huzurevi ziyareti yapıldı. Huzurevi'nde kalan kişilerin yüzlerini güldürmek, onlarla sohbet edip yalnızlıklarını paylaşmak, onlara toplumun bir parçası olduklarını hatırlatmak ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen ziyaret oldukça keyifli geçti. Öğrenciler yaşlılar için götürdükleri çiçek ve mektupları da kendileriyle paylaştılar. Ziyaret bitiminde yaşlılar memnuniyetlerini belirterek ziyaretlerin tekrarlanması teklifinde bulundular. 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.