BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

28 Mart- 3 Nisan Haftası Nasıl Geçti

28 Mart  - 3 Nisan tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşen etkinlikler.
28 Mart- 3 Nisan Haftası Nasıl Geçti

 

Spelling Bee Yarışması Düzenlendi.

Orhangazi Ortaokulu, İngilizce öğretmenleri tarafından organize edilen, kelimeleri akıcı bir şekilde harf harf kodlamayı öğretmekle birlikte, yazım yanlışlarını en aza indirmek, telaffuz hatalarını azaltmak ve kelime bilgisini geliştirmeyi hedefleyen "Spelling Bee" yarışmaları gerçekleştirildi.

Öğrencilerimize farklı bir deneyim yaşatan ve özgüvenlerini geliştiren bu yarışmada tüm katılımcılar heyecanlı ve keyifli bir süreç geçirdiler.

 

En Çok Kitap Okuyan Öğrenciler Ödüllendirildi.

Orhangazi Belediyesi Halk Kütüphanesinde 2021 yılında  en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirdi. Öğrencilere ödülleri Kütüphane Haftası' nın ilk günü olan 28 Mart Pazartesi günü İlçe Kütüphanesinde Orhangazi Belediye Başkanı Sayın Bekir AYDIN tarafından verildi. 

 

Kantin ve Yemekhane Denetleme Komisyonu Toplandı.

Okul Kantin ve Yemekhane Denetleme Komisyonu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde müdürlüğün toplantı salonunda 29 Mart Salı günü İş Güvenliği Uzmanı İlhan Derse başkanlığında toplandı. Toplantıya İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü üyeleri de katıldı. Toplantıda ilk dönem yapılan denetimler sonuncunda belirlenen eksikliklerin kurumlar tarafından giderilip giderilmediğinin ikinci dönem yapılacak denetimlerle kontrol edilmesi kararı alındı. 

 

Ali Tekin İlkokulu Kitap Okuma Etkinliği Düzenledi.

Kütüphane Haftası münasebetiyle 30 Mart Çarşamba günü Ali Tekin İlkokulu' nda düzenlenen kitap okuma etkinliğine Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA' da katıldı. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlik Kaymakam ÖZÇAKICI' nın öğrencilere kitap okumasıyla başladı. Kitap okuma etkinliğinden sonra öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteri izlendi ve sergi gezildi. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte öğrencilerle sohbet eden ÖZÇAKICI etkinlik için okul idaresi, öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mustafa SAKARYA ÇPL' nin Düzenlediği Kermese Katıldı.

30 Mart Çarşamba günü Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği'nin düzenlediği Kermese İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent SERTKAYA da katıldı. Okul Aile Birliği renkli görüntülerin yaşandığı kermesin tüm gelirlerinin okulun eğitim-öğretim ihtiyaçları için harcanacağı belirtti.

 

Geleneksel Kitap Değişim Günleri Başladı.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Müdür yardımcısı Cengiz ÖZARSLAN, okul Türkçe öğretmeni Buket ÇETİN ve Kitap Atölyesi öğrencilerinin organize ettiği "Kitap Değişim Günleri" 31 Mart Perşembe günü Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde başladı. 1 Nisan Cuma günü saat 17.00' a kadar sürecek etkinliğin açılışını İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA, İlçe Milli Eğitim Şube müdürleri Cengiz TOSUN, Halil DAL ve okul müdürü Ömer ADIBEŞ yaptı. Açılışın ardından stantları gezen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA öğrencilerle kitaplar hakkında sohbet etti ve kitap değiştirdi. Öğrenciler tarafından hazırlanan sergiyi de gezen SAKARYA okulda devam eden "Kitap Okuma Atölyesi" projesi hakkında Türkçe Öğretmeni Buket ÇETİN' den bilgi alarak projeyle ilgili görevli öğrencilerle görüş alış verişinde bulundu. SAKARYA daha sonra Kitap Okuma Köşesinde öğretmenlerle kitaplar hakkında sohbet etti ve organizasyonda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

 

4.Sınıflar Okullar Arası Futbol Turnuvası Başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi okul sporları etkinlikleri kapsamında organize edilen 17 ilçede düzenlenen 4.sınıf okullar arası futbol turnuvası başladı.

 

Örnek Öğrencilerin Velileriyle Kahvaltı Etkinliği Yapıldı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu idareci ve öğretmenleri akademik ve davranış bakımından sınıflarında örnek öğrenci olarak seçilen öğrencilerin velileri ile kahvaltıda buluştu. Kahvaltı sonrası velilere belge takdim edildi.

 

Okuma Bayramı Düzenlendi.

Tuna İlkokulu 1/C Sınıfı öğretmen ve öğrencileri Okuma Bayramı etkinliği gerçekleştirdi.

 

Dünya Otizm Farkındalık Günü Programı Düzenlendi.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle Orhangazi Koç İlkokulu Özel Eğitim öğretmen ve öğrencileri tarafından 1 Nisan Cuma günü program düzenlendi.

Programa Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Bülent SERKAYA ve Halil DAL da katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü SAKARYA, program öncesinde otizmli öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet etti ve öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları inceledi.

Okul kütüphanesinde düzenlenen programda otizmli öğrenciler şiirler okudu. Program Koç İlkokulu okul idaresi ve öğretmenlerin hazırlamış oldukları video ve slayt gösterisi ile devam etti. Sunumlar sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA "Otizm, bir hastalık olmayıp, belirtileri yaşamın ilk yıllarında ortaya çıkan ve yaşam boyu devam eden, gelişimsel bir bozukluktur. İnsanların bu kardeşlerimize çok dikkatli davranması ve sevgi ile yaklaşmaları büyük önem taşıyor. Onların yerinde bizler de olabilirdik. Bu bilinçle sizler de farkındalık oluşturmaya çalışıyorsunuz. Duyarlılığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi. Program okul bahçesinde balon uçurma etkinliği ile son buldu.


Orhangazi Ortaokulu' nda Matematik Şenliği Yapıldı.

Orhangazi Ortaokulu' nda 1 Nisan Cuma günü düzenlenen Matematik Şenliğine İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA, İlçe Milli Eğitim Müdürleri Bülent SERTKAYA, Halil DAL, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Matematik öğretmeleri Hatice YENİLMEZ, Volkan ŞAHİN, Hatice ÇAKAR, Berna ŞAHİN DUMAN, Alper CANER, Hüseyin ERTAN, Mustafa Veyis SEZGİN, Gizem YILMAZ ve öğrencileri tarafından düzenlenen şenlik katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Öğrenciler ziyaretçilere adeta zaman tünelinde matematik yolculuğu yaptırdı.

Okul öğrencileri tarafından Mustafa Kemal Atatürk, Tesla, Pisagor, Marie Curie, Ömer Hayyam, Harezmi, İbni Sina, Aziz Sancar, Cahit Arf ve matematikte önemli eserleri olan bilim insanları canlandırıldı ve onların hayatları, çalışmaları ile ilgili bilgiler verildi.                       

Etkinlik sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA, matematikte adeta zaman yolculuğu yaptığını, bazı bilgileri yeni öğrendiğini ve etkinliği Atina Okuluna benzettiğini söyledi. Ayrıca bu güzel etkinlikte emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Etkinlik hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

 

Mehmet Akif Ersoy Masa Tenisi Takımı Kaymakam Sn. Süleyman ÖZÇAKICI' yı Ziyaret Etti.

15 - 17 Mart tarihlerinde Bursa' da düzenlenen Marmara Bölge Masa Tenisi turnuvasında Türkiye şampiyonasına gitme hakkı kazanan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu masa tenisi takımı, 20-21 Nisan tarihlerinde Kastamonu da düzenlenecek Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası öncesi moral ve motivasyon desteği için Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI' yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA, okul müdürü Özkan AKYÜREK, Okul Beden Eğitimi öğretmeni Yüksel ÇALIKOĞLU ve öğrencileri Nazlı ceren AKGÜL, Ebrar CAN, Ravzagül EROL, Beyzanur GÜLTEKİN katıldı.

Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI, bu zamana kadar müsabakalarda gösterdikleri başarılardan dolayı öğrencileri tek tek tebrik ederek bu mücadeleden de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Masa Tenisi takımının şampiyonlukla ilçeye döneceğini ümit ettiğini ifade etti. ÖZÇAKICI, takıma müsabakalarda başarılar dileyerek bu başarıda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

 

Kaymakam Sn. Süleyman ÖZÇAKICI, Sölöz Okul İnşaatında İncelemelerde Bulundu.

Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman ÖZÇAKICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA Sölöz de yapımı devam eden okul inşaatında incelemelerde bulundu.

2021 yılında temeli atılan okulun 12 derslikli yeni binasının inşaatı devam ediyor. Kaymakam Süleyman ÖZÇAKICI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SAKARYA, 1 Nisan Cuma günü okul inşaatında incelemelerde bulunarak inşaat yetkililerinden bilgi aldılar.

 

Okçuluk Şampiyonasında İmam Hatip Öğrencilerinden İl Birinciliği ve İl Üçüncülüğü

Gençlik Spor Bakanlığı Okul Sporları müsabakaları kapsamında 1 Nisan Cuma günü Bursa' da düzenlenen Geleneksel Türk Okçulugu Şampiyonasında Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okçuluk takımı il şampiyonu Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu küçük erkekler ve küçük kızlar okçuluk takımı ise İl üçüncüsü oldu.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan Okçuluk kursuna devam eden öğrencilerimizi, öğrencilerimizi çalıştıran Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Yavuz ERGAT' ı ve İmam Hatip Ortaokulu hocası Bilal GÖKÇE' yi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.