BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125.Yıl Anaokulu' nda Bilim Atölyesi Kuruldu.

125.Yıl Anaokulu' nda Bilim Atölyesi Kuruldu.

125.Yıl Anaokulu Müdürü Aslı İnan ın desteği ile Müdür Yardımcısı Nurdoğan Çevik ve kardeş ülke Azerbaycan' dan Sanubar Gasimova nın kuruculuğunu yaptığı ''İçimdeki Cevheri Keşfediyorum'' isimli uluslararası eTwinning projesinin bu haftaki atölyesi bilim  atölyesiydi. Bu atölye çalışması kapsamında  anaokulunda farklı deneylerin yer aldığı bilim atölyesi kurularak çocukların eğlenerek öğrenmesi sağlandı.

İçimdeki Cevheri Keşfediyorum  projesinin bilim atölyesi kapsamında yapılan birbirinden farklı deneylerle öğrencilerin gözlem yetenekleri gelişirken, merakları canlı tutularak mantık yürütme ve yaratıcı düşünme becerileri desteklenmiş oldu. Bilim atölyesinde yapılan bütün deneyler çocukların çok ilgisini çekerek yaparak yaşayarak öğrenmeleri desteklendi. Öğrencilerin farklı konu ve durumlarla ilgili soru sorma, tahmin etme gözlem yapma fırsatları sağlanmış oldu.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.