BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORHANGAZİ İMAM HATİP ORTAOKULU TEKNOFEST 2022' de YARI FİNALDE

ORHANGAZİ İMAM HATİP ORTAOKULU TEKNOFEST 2022' de YARI FİNALDE

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu 2021-2022 eğitim ve öğretim sezonunda da mühendislik ve teknolojik çalışmalarına devam ediyor.

Orhangazi İmam Hatipt Ortaokulu 2020-2021 Eğitim öğretim yılında ilçemizde bir ilk olan TÜBİTAK 2204-B Ortaokullar Araştırma Yarışmaları Türkiye Finali derecesi sonrası, bu sezon da TEKNOFEST'te bir ilki gerçekleştirerek, 3 farklı proje ve ekibi ile yürütülen ön değerlendirme sürecinde 2 proje ile yarı finale kaldı.

Okulun yeni hedefi; enerji ve becerilerini finallere kalacak şekilde kullanıp, ilçemizi Samsun'da temsil etmek oldu.

Engelsiz Yaşam Teknolojileri Yarışmasında 7. sınıf öğrencileri Muhammed Fatih İŞLER, Yusuf Kerem ALTUN, Kerem KASAP, danışman öğretmenleri Tuğba CEYLAN KURTKAYA önderliğinde TEKNOMAR isimli projeleriyle ön elemeyi geçerek yarı finale adını yazdırdı.

İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışmasının Sosyal İnovasyon kategorisinde, 8.sınıf öğrencileri Hala Jouma Haj ISSA ve Şeyma Nur TURAN, danışman öğretmenleri Taner KIZILKALE önderliğinde mühendislik alanında tasarladığı Göz Dostu Ekran projesi ile birlikte, bilişim cihazlarının ekranından yayılan zararlı ışınlara maruz kalan kullanıcıları denetleme yöntemi ile göz sağlıklarını korumaları planlanmaktadır. PC, tablet, TV ve mobil elektronik ürünler için genişletici bir perspektif ile tüm zararlı ekran kullanımlarının önüne geçilebilir.

Proje ekibi, projelerin yarı final ayağında, detaylı rapor çalışması ve protatip tasarım yürütülerek, finale kalmaya çalışacaktır. 

Öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi ve okul idaresini tebrik ediyor, başarışarının devamını diliyoruz.

24-05-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.