BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9. Sience Expo Meslekler Yarışıyor' da İl İkinciliği

9. Sience Expo Meslekler Yarışıyor' da İl İkinciliği

9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında Bursa TÜYAP Fuar Alanı'nda gerçekleşleşen Türkiye'nin Bilim Festivali Turkish Airlines 9. Science Expo'da Meslekler yarıştı. Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Talha KERİM Metal alanında İl ikincisi oldu. Öğrencimizi ve danışman öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Meslekler Yarışıyor

Günümüzde mesleki ve teknik eğitim devamlılık gerektiren, ülkelerin kalkınmışlık düzeylerini etkileyen ekonomik ve sosyal bir ihtiyaç haline gelmiştir. Kişileri toplumsal yönden etkin ve verimli hale getirirken, ulusal ve uluslararası başarılar ile de ekonomik-kültürel ortak duygu ve düşünce birliğini oluşturmayı amaçlar.

Gelecekte ülkemizi mesleki ve teknik anlamda uluslararası düzeyde temsil edecek kişilerin önceden belirlenmesi giderek önem kazandığından başarılı ve etkin sektör elamanı yetiştirmek, uzun vadeli ve pahalı bir yatırım gerektirmektedir.

Bu kapsamda; mesleki ve teknik eğitimi teşvik etmek ve genç yetenekleri ortaya çıkararak, aileleri, öğretmenleri ve sektör istihdamını arttırmak için, mesleki eğitim alan gençler arasında, yeterliliklerin ölçülmesine dayalı olarak "MESLEKLER YARIŞIYOR" Beceri yarışma organizasyonu düzenlendi. Meslekler Yarışıyor ile amaç; ülkemizdeki mesleki eğitimin kalite standartlarını yükseltmek, yeni meslek alanları ve eğitim programları geliştirmek amacıyla meslek erbabı gençlerin ve sektör temsilcilerin bir araya geleceği ulusal ve uluslararası yarışmalara zemin hazırlamaktır.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.