BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORSİT ile "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi ve İşbirliği" Toplantısı Yapıldı.

ORSİT ile

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Mustafa SAKARYA, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz TOSUN, Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol TÜRKYILMAZ ve Müdür Yardımcısı Özgenç ASLAN  ile birlikte Orhangazi Küçük Sanayi Sitesi (ORSİT) yönetimini ziyaret ettiler. ORSİT Başkanı Serdar TORUK ve yardımcısı Murat GÜNERİ ile yapılan görüşmede Mesleki eğitimin geliştirilmesi ve işbirliğinin arttırılması konusunda yapılacak çalışmalar üzerinde duruldu. Toplantıda;
1- Staj gören öğrenci sayısının arttırılması,
2- Halihazırda çalışanlara kalfalık ve ustalık eğitimlerinin MESEM kapsamımda verilmesi ve belgelendirilmesi,
3- Meslek liselerinde üretim yapılmak üzere sanayicilerden sipariş alınması,
4- Mesleki eğitimde iyi örneklerin öğrencilere aktarılması için kariyer günleri düzenlenmesi, sanayici öğrenci buluşmalarının sağlanması konuları görüşüldü.
5- Mesleki eğitim alanında işletmelere sağlanan devlet teşvikleri ve diğer fırsatların anlatılması amacıyla bilgilendirme yapılmak üzere Orhangazi Mesleki ve Teknik Lisesi' nde geniş katılımlı bir toplantı yapılmaşı ile bilgilendirme kitapçığı hazırlanmasI karara bağlandı.

Mesleki Eğitim Güçlenirse Türkiye Güçlenir.

22-06-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.