BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Serkan GÜR Şehit Bülent Albayrak İlkokulunu Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sn. Serkan GÜR Şehit Bülent Albayrak İlkokulunu Ziyaret Etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Serkan Gür, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi kapsamında 10 Ağustos Çarşamba Orhangazi Şehit Bülent Albayrak İlkokulu' nda  dış cephe mantolama, led aydınlatma çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. 

Proje kapsamında şuana kadar;  geri dönüşüm kütüphanesi yapıldı, elektrik panoları değiştirildi, yeni tasarruflu led lambalar dış aydınlatma için yeni projektörler takıldı

 

Çevre Dostu 1000 okul projesi nedir?

Öğrencilerimize temel eğitim seviyesindeyken, çevre bilincini, sürdürülebilirlik kavramını benimsetmek, buna ilişkin uygulamaları göstermek ve uygulatmak amacıyla "Çevre Dostu 1000 Okul Projesi" hayata geçirilmiştir. Proje kapsamında, ülkemizin her ilçesinden en az 1 okul olmak üzere 1000 okulumuzun altyapı ve donatım açısından, mümkün olduğunca sürdürülebilirliğe ilişkin öğeleri içerecek hale getirilmesi sağlanacaktır. Okullarımızda; enerji tüketiminin azaltılmasına ve yenilenebilir enerji sağlanmasına, su tasarrufu sağlanmasına, öğrencilerin geri dönüşüm ve sıfır atık konularındaki farkındalıklarını artırmaya yönelik uygulamalar yapılacaktır. Proje kapsamındaki okullarda yapılacak olan uygulamaların diğer okullara model olması, sonrasında tüm okulların benzer standartlara ulaşması hedeflenmiştir.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.