BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mustafa SAKARYA' nın 10 Kasım Atatürk' ü Anma Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sn. Mustafa SAKARYA' nın 10 Kasım Atatürk' ü Anma Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu, milli mücadelemizin Başkomutanı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde milletçe saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk öyle bir liderdir ki bugün her zaman göklerde süzülen şanlı bayrağımız bile ona olan saygısından yarıya inmektedir. Unutmamalıyız ki on kasımlar bir yas günü değil, onu tanımak ve anlamak için birer fırsattır. 

Askeri dehasını milletimizin bağımsızlık ve vatan sevgisiyle birleştirerek tarihte eşine az rastlanır bir zafere imza atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, liderlik vasıfları ve ileri görüşlülüğüyle modernleşme ve dönüşüm hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiştir. En büyük eserim dediği Cumhuriyetimizin, yapmış olduğu inkılâp ve reformlarıyla çağdaş, demokratik, hukuk devleti olarak muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlemesini sağlamıştır.

Sevgili öğrencilerim şimdi Atatürk sizlersiniz. Bu vatanın sizlere her zaman ama her zaman ihtiyacı vardır. "Benim hayallerim var hem de pek büyükleri" diyen Atatürk'ün hayatı tüm öğrencilerimize örnek olsun. Öğrencilerimizin de Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak için hayalleri olsun; hem de pek büyükleri. 

Tarih sahnesinden silinmeye çalışılan milletimizi yeniden birleştiren, milletine inanan Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatı tüm çocuklarımıza ve bizlere örnek olmalıdır. Atatürk hiçbir başarının tesadüf olmadığının en büyük göstergesidir. Önce Mustafa iken derslerindeki başarısı ile Kemal olmuş, katıldığı birçok savaştan sonra Gazi olmuş, ordular ilk hedefiniz Akdeniz diyerek Başkomutan olmuş, kurduğu Cumhuriyet ile Türk milletinin atası Atatürk olmuştur. 

Bu duygu ve düşüncelerle; çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, geleceğimize yön veren büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, mücadele arkadaşlarını ve vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna, canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

 

Mustafa SAKARYA

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.