BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi' de 1.177 Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanıyor.

Orhangazi' de 1.177 Öğrenci Ücretsiz Yemek Hizmetinden Yararlanıyor.

Öğrencilerimizin eğitime erişimini artırmak ve öğrencilerimizin eğitim öğretimlerini en iyi şartlarda sürdürebilmelerini sağlamak için yürütülen çalışmalardan biri de öğrencilerimize ücretsiz yemek imkânı sağlamaktır. Her gün 15 taşıma merkezi okulumuz öğrencilerine Orhangazi Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri  Alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından büyük bir özveri ve titizlikle hazırlanan 3 çeşit yemek ulaştırılmaktadır. 

Millî Eğitim Bakanlığı, bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda ücretsiz yemek yiyen öğrenci sayısını 1,5 milyondan 1 milyon 796 bin 985'e çıkardı. Bursa'da ise 29 bin 654 öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanıyor.

Orhangazi İlçemizde 832 Öğrenci Taşıma Kapsamında, 89 Öğrenci Pansiyonlarda, 106 Öğrenci Özel Eğitim İş Uygulama Okulunda ve diğer öğrenci grupları olmak üzere toplamda  toplam 1.177 öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden faydalanmaktadır.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.