BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEKNOFEST 2023'TE İKİ OKULUMUZ YARI FİNALE KALDI

TEKNOFEST 2023'TE İKİ OKULUMUZ YARI FİNALE KALDI

Cumhuriyetimizin 100. yılında, İstanbul'da gerçekleştirilecek TEKNOFEST 2023'ün Teknoloji Yarışmalarında iki okulumuz yarı finale kaldı.

 

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri Tuba Ceylan Kurtkaya ve Tuba Polat rehberliğinde ASTRAL takımı öğrencileri Şükrü Şimşek ve Yaser Çil Eğitim Teknolojileri Yarışmasında katıldıkları projeleri ile yarı finale çıkmayı başardı. Koç İlkokulu öğretmeni Sehvan YOLDAŞ rehberliğinde de Erol Efe Aydemir Eğitim Teknolojileri Yarışmasında katıldıkları projeleri ile yarı finale çıkmayı başardı.  Öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturarak Türkiye'nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te bu sene tamamı geleceğin teknolojileri üzerine kurgulanmış, Türkiye tarihinin en büyük ödüllü 41 farklı teknoloji yarışması bulunuyor.

16-01-2023

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.