BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Montessori and Mathematics" adlı e-Twinning projesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği ile Dikkatleri Üzerine Çekti.Türkiye -Romanya ortaklığı ile başlatılan e-Twinning "Montessori and Mathematics"projesinde 10 Türk ,4 Yabancı öğretmen ve öğrencileri çalışmalarını sürdürmektedir. Kuruculuğunu Zübeyde Hanım Anaokulu anasınıfı öğretmeni Ayşe AKKUŞ ve Romanya "FRIENDS" KINDERGARTEN öğretmeni Loredana NEAGU 'nun yaptığı, Orhangazi Cargill İlkokulu anasınıfı öğretmenleri Çiğdem UÇAK ANCAK ve Sena YÜCEL'in de dahil olduğu projede 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili yapılan ortak çalışma çok ilgi gördü.14 ortağın farklı ülkelerin öncü kadınlarına yer vererek, öğrencileri ile canlandırdığı çalışma 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde farkındalık yarattı.

Çalışma da Afife Jale, Zübeyde Hanım, Nene Hatun, Fatma Bacı, Hayme Ana, Sıdıka Avar, Halide Edip Adıvar, Şerife Bacı, Safiye Ali, Sabiha Gökçen, Maria Montessori, Frida Kahlo, Maria Curie, Gabrielle Bonheur gibi önemli kadınlarımıza yer verildi.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.