BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Başarımızda Önemli Artış

İlçemizin TEOG başarısı her geçen yıl aratarak devam  ediyor. 
TEOG Başarımızda Önemli Artış

Bilindiği gibi geçmiş yıllarda TEOG sınavlarında tam puan yapan  öğrenci sayımız  ortalama 1 iken, bu yıl 10 öğrencimiz tam  puan alarak önemli bir başarıya imza atmıştı.

 

Bu başarı, Fen ve Anadolu liselerine yerleşmede de devam  etti.

2016-2017 Eğitim  Öğretim yılında sınava giren 1035 öğrencimizden;

 47 si Fen  Liselerine, 8 i Sosyal Bilimler Liselerine, 37 si Anadolu Sağlık Liselerine, 383 ü Anadolu Liselerine, 163 ü Anadolu  İmam Hatip Liselerine, 1 i Spor Lisesine, 328 i  Mesleki ve Teknik Anadolu  Liselerine girmeye  hak  kazanmışlardır.

68 Öğrencimiz nakil havuzunda beklemekte olup, nakil dönemlerinde tercihlerine göre Liselere kaydolacaklardır.

Bu sonuçlara göre, geçen yıl Fen Liselerine  35 öğrencimiz yerleşmişken bu yıl Fen  Liselerine  yerleşen öğrenci sayımız  47 olmuştur.

 Fen  Liselerine öğrenci yerleştirme oranımız  %3,50 den %4,54 e yükselmiştir.

Sosyal Bilimler Liselerine geçen yıl  yerleşen  öğrenci sayımız 5 iken bu yıl 8 olmuştur.

Diğer yandan yeterli puan  aldıkları halde Fen Liselerini tercih etmeyen (15 Proje İmam Hatip  Lisesi, 4 Bursa Anadolu Lisesi, 5 Diğer Anadolu  Liseleri) 24 öğrencimiz bulunmaktadır.

Toplamda Fen Lisesi ile dengi Liseleri kazanan 71 öğrencimiz  bulunmakta olup, bu okulları kazanma oranımız  ise %6,8 e ulaşmaktadır.

Hiçbir başarı  tesadüfi  olmadığı  gibi, hiçbir başarı da ferdi  değildir.

“Planlı, Sabırlı, Denetimli ve Ekip ruhu ile çalışmak” başarının önemli etkenlerindendir.

Özellikle son üç  yıldır TEOG başarımızın periyodik olarak artmasında en  önemli faktör olan Öğretmen, İdareci, Öğrenci ve Velilerimize tebrik ve şükranlarımızı iletiyor, başarılarının artarak  devamını  diliyoruz.

Ayrıca Eğitim Öğretim faaliyetlerimizde yanımızda olan ve desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen;

Milletvekilimiz Sayın İsmail AYDIN’a, Kaymakamımız Sayın Dr.  Yalçın YILMAZ’a,  Belediye Başkanımız Sayın Neşet ÇAĞLAYAN’a, Ak  Parti İlçe Başkanımız Sayın Mustafa KAYA’ya, Bursa Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veli SARIKAYA ve çalışma arkadaşlarına, Orhangazi İlçe Milli Eğitim  Müdürlüğü İdareci ve çalışanlarına, Sivil  Toplum Kuruluşlarımızın değerli Başkan ve Yöneticilerine, Sanayici, Esnaf ve Sanatkarlarımıza, yerel  basınımızın değerli Yönetici ve çalışanlarına saygı ve şükranlarımızı  arz ediyoruz.

 

Orhangazi İlçe  Milli Eğitim  Müdürlüğü olarak, ilçemizin ve ülkemizin geleceğinin teminatı olan gençlerimizi, Milli ve Manevi değerlerine, ülkesine, devletine, ailesine, kendisine ve tüm insanlığa hayırlı bireyler  olarak yetiştirmek, onları gerekli bilgi, beceri ve ahlaki değerlerle donatarak geleceğe hazırlama uğrunda tüm gayretimizi göstermeye devam  edeceğimizi bildirir, bu uğurda desteklerini esirgemeyen tüm paydaşlarımıza şükran  ve saygılarımızı arz ederiz.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.