BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göl Kıyısında Gökyüzü Gözlemi

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK 4007 kapsamında yapılan etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor. Orhangazi İznik Gölü İskelesinde kurulacak olan iki Teleskop ile Gökyüzü Gözlemi gerçekleştirilecek. 08-09 Eylül Cuma ve Cumartesi günleri akşam 20.00 ila 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek gözlem iki gün sürecek. 
Göl Kıyısında Gökyüzü Gözlemi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün koordinatörlüğü, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle gerçekleştirilen Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK 4007 kapsamında yapılan etkinlikler tüm hızıyla devam ediyor.

Orhangazi İznik Gölü İskelesinde kurulacak olan iki Teleskop ile Gökyüzü Gözlemi gerçekleştirilecek. 08-09 Eylül Cuma ve Cumartesi günleri akşam 20.00 ila 23.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek gözlem iki gün sürecek.

 

Gökyüzü Gözlemine tüm Orhangazi halkını davet eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin KARATOSUN “Tüm halkımızı çocuklarıyla birlikte Gökyüzü Gözlemi’ne bekliyoruz” dedi. Orhangazi’de bu tür etkinliklerin bir fırsat olduğunu ve mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayan KARATOSUN, Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında birçok etkinliğin gerçekleştirileceğini ve bu faaliyetler sayesinde öğrencilerimizin düşünce ufkunun gelişeceğini belirtti.

07-09-2017

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.