BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

Müdürler Kurulu Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin KARATOSUN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Özel Büro çalışanları ve Okul Müdürlerinin katılımıyla yapıldı.
Müdürler Kurulu Toplantısı Yapıldı

 

Okul ve kurum müdürlerine hitaben yaptığı konuşmasına başarılı, huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçmesi temennisi ile başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KARATOSUN, tatil döneminde okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi için fiziki iyileştirmeler yapıldığını ve çalışmaların hızla devam ettiğini belirterek, okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açısından daha iyi seviyeye getirmemiz gerektiğini vurgulayarak öğrencilerimizin bu alanlardaki çalışmalarını desteklediklerini ve desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

2016 - 2017 eğitim öğretim yılının genel değerlendirilmesinin ardından, 2017 - 2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine göre iş ve işlemlerin yürütülmesini, iletişim kanallarının sürekli açık tutulmasını isteyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KARATOSUN,  böylelikle bilgi paylaşımının daha sağlıklı ve güncel olacağını ifade etti.

Bu yıl okullarımızın 1, 5 ve 9. sınıflarında okutulacak olan yenilenen müfredat programlarının uygulanması noktasında gereken hassasiyetin gösterilmesini isteyen KARATOSUN, yeni müfredat programlarında ahlaki ve kültürel değerlere çok önem verildiğini, dürüst, ahlaklı, vatanını ve milletini seven bireyler yetiştirme noktasında öğrencilerimize iyi bir eğitim verilmesi gerektiğini vurguladı. 

Sosyal etkinliklerin bu program çerçevesinde çok önem arz ettiğini, bu yüzden okulların kendi içerisinde sürekli olarak bu konuya yönelik projeler geliştirmesi gerektiğini; öğrencilerin sınava odaklı olmaktan çıkarıp uygulama ve üretim odaklı kişiler olarak yetiştirmek için çaba harcanması gerektiğini ifade etti. Bu noktada eğitim camiası olarak bir bütün olduğumuzu ve ekip ruhuyla herkesin üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirmesiyle daha kaliteli işlere imza atılacağını ifade eden Milli Eğitim Müdürü KARATOSUN, ülke olarak artık inovasyon ve üretime çok ihtiyacımız olduğunu; bunun da en iyi bir şekilde okulda başlayacağını söyledi.  

Toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimizin kendi birimleri hakkında yapılması gereken iş ve işlemler, yapılacak projeler ve tespit edilen eksiklikler konusunda okul müdürlerini bilgilendirmeleri ile devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin KARATOSUN’un başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı temennisiyle toplantı sona erdi.

26-09-201726-09-201726-09-201726-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.