BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyetimizin 94.Yılı coşkuyla kutlandı
Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı


CUMHURİYET’İN 94.YIL GURURU
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi kutlama programı Cumhuriyet Alanı’nda Kaymakam Dr.Yalçın YILMAZ, Belediye Başkanı Neşet ÇAĞLAYAN, Garnizon Komutanı Per.Ütğm.Furkan KARACAN, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat SALMAN, Jandarma Komutanı Jand.Yzb.Ali KANBER, Emniyet Müdürü Ramiz ERÇETİN, Ak Parti ilçe başkanı Mustafa KAYA, CHP ilçe başkanı Sevim TURAN, MHP ilçe başkanı Necati GÜNEŞ, Gaziler, STK temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile coşkulu bir şekilde kutlandı.

CUMHURİYET BAYRAMI RESİM SERGİSİ AÇILDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Orhangazi’de bir resim sergisi açıldı. Cumhuriyet Bayramı haftası nedeniyle ilk ve ortaokullar arasında ilçe genelinde düzenlenen resim yarışmasına katılan tüm eserler ve aynı yarışmada dereceye giren eserlerin yer aldığı resim sergisi Öğretmenevinde beğeniye sunuldu. Serginin açılışını Kaymakam Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Garnizon Komutanı Per.Ütğm.Furkan Karacan, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Murat Salman ve diğer protokol üyeleri ile davetliler yaptı. Açılış sonrasında protokol üyeleri sergiyi gezdi.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Kaymakam ve Belediye Başkanının halkın ve öğrencilerin bayramını kutlaması ile devam etti. İlçe Kaymakamı Sayın Dr. Yalçın YILMAZ ın konuşması, şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından karate,gösterileri ile devam eden program Orhangazi Belediyesi folklor ekibinin Doğu Anadolu,İç Anadolu ve Ege yöresi oyunlarının oynanması ve ilçe çapında düzenlenen şiir, kompozisyon, resim, atletizm,  yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile sona erdi. Kutlama programının ardından Atatürk ve Ahmet Yesevi  İlk/Orta okullarının birlikte düzenlediği Resim sergisi protokol ve halk tarafından gezildi.

Programın düzenlenmesinde emeği geçen  Tören komutanı Onur Çağlar KORKMAZ, tören komutan yardımcısı Hüsnü CAMBAZOĞLU , Sunucular Erdoğan ÇAKICI ve Şükran SARI  ile Müzik Öğretmenimiz ELİF AL´a, tören bandosu olarak görev yapan Orhangazi Ortaokuluna, Resim sergisini düzenleyen Atatürk ve Ahmet Yesevi İlk/Orta okullarına, İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğüne, katkılarını esirgemeyen  başta ilçemiz Kaymakamı sayın Dr. Yalçın YILMAZ olmak üzre Orhangazi Belediye Başkanı Sayın Neşet ÇAĞLAYAN´a ve tüm idareci, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

29-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-201729-10-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.