BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beden Eğitimi Öğretmenleri İle Toplantı Yapıldı.

2017- 2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları değerlendirme ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Beden Eğitimi Öğretmenleri İle Toplantı Yapıldı.

İlçemiz  Toplantı Salonunda düzenlenen bilgilendirme ve değerlendirme toplantısında Okul sporlarının 2016-2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetleri değerlendirilerek, 2017-2018 döneminde gerçekleştirilecek faaliyetler ve sistemde yapılan değişiklikler hakkında bilgilendirme yapıldı.  Düzenlenen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mesut KÖSE , Orhangazi Belediyespor Koordinatörü Şinasi Kaya,Özel Büro Sorumlusu Cengiz TOSUN Okul Sporları İlçe Temsilcisi Çağlar KORKMAZ ve Beden Eğitimi Öğretmenleri katıldı. Dilek ve temennilerin ardından başlayan toplantıda, geçen öğretim yılında gerçekleştirilen okul sporları faaliyetleri değerlendirildi. Yeni faaliyet döneminde alınması gereken tedbirler ve desteklerin konuşulduğu toplantıda ayrıca beden eğitimi öğretmenlerinin dilek ve talepleri de dinlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürü Mesut KÖSE, bu yıl eğitim başarısının yanı sıra okul sporları başarısının da en iyi şekilde geçmesi temennisinde bulunarak, 2017-2018 eğitim öğretim yılının başta ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını ve başarılı geçmesini diliyoruz. Bu başarının yanı sıra başarılı bir spor sezonu da geçirmeyi temenni ediyoruz. . Okul sporlarına daha fazla katılım sağlanması, çocuklarımızın sporla buluşması, yetenekli öğrencilerin ortaya çıkması ve bunları en iyi şekilde değerlendirilmesini temennisi içeresindeyiz. KÖSE“ Ülkemizin sahip olduğu genç ve dinamik nüfus yapısının korunarak yaşam kalitesinin yükseltilmesi, sağlıklı ve hareketli bir yaşamın gereği olarak toplumda spor yapma kültürünün yerleştirilmesi ve spor hizmetlerinin kalitesi ve çeşitliliğinin artırılarak sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla başarılı sporcular yetiştirilmesi hedeflenmektedir.   dedi.

          Beden eğitimi dersi ve beden eğitimi öğretmenlerinin önemine değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN, “Ahlaklı ve dürüst öğrencilerin yetiştirilmesinde beden eğitimi öğretmenlerinin büyük rolü vardır. Beden eğitimi dersinin diğer derslerden farkı yoktur. Okul müdürleri beden eğitimi öğretmenleri ile beraber okullarında sporun yaygınlaştırılması için çalışma yapması gerekmektedir.  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte Öğrencilerimizin ve siz değerli Öğretmenlerimizin her zaman yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında onların beden, zihin, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı yetişmeleri için okul sporlarına önem vermekteyiz. Bu kapsamla yapılacak çalışmalarla, öğrencilerimizin Türkiye çapında önemli başarılar sağlayacağına inanıyorum.2017-2018 Eğitim öğretim yılında yapılacak Okul Sporları faaliyetlerinin başarılı geçmesini temenni ediyor, Okul Sporları organizasyonunda emeği geçen başta Gençlik Hizmetleri ve spor  İlçe Müdürlüğüne ve  siz değerli Öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.  

07-11-201707-11-2017
Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.