BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Projemize Bakanlıktan Ödül.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 3 yıl boyunca uyguladığı "Kitap Değişim Günleri Projesi", Sakarya ilinde gerçekleştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5’incisi düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Doğu Marmara Bölgesi ödül töreninde ödüllendirildi.
Projemize Bakanlıktan Ödül.

Eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla, 5’incisi düzenlenen ‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Doğu Marmara Bölgesi programı; Sakarya´da gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürütülen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” ne 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 3357 başvuru yapıldı.

Bakanlık yetkili birimleri tarafından elektronik ortamda yapılan ilk değerlendirmede 189 çalışma saha ziyaretine kaldı. Gerçekleştirilen saha ziyaretlerinin ardından Türkiye çapında ödüle layık görülen 106 çalışma Bölgesel Ödül ile ödüllendirildi.

 

Sakarya´da yapılan ödül töreninde; Doğu Marmara Bölgesinde ödüle hak kazanan okul ve kurumlara ödülleri verildi.Törende ödül alan projelerin tanıtımının yer aldığı sinevizyon gösterisi de sunuldu.

Düzenlenen projede başlangıçtan bu noktaya kadar önemli yol aştıklarını vurgulayan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Mustafa Seyhan, “Yenilikçilik ödülleri ile alakalı olarak bu işin başlangıcından beri içerisinde bulundum, törenlerine katıldım. Başlangıç noktamız ile geldiğimiz bu noktanın çok önemli olduğunu gördüm. Çok özgün projeler ortaya çıkmış, geliştirilebilecek çok faydalı ve sonuçları alınabilecek duruma gelmişiz. Bu aşamaya gelmemizden dolayı tüm yönetici, öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımı kutluyorum. Ancak bu organizasyon Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı’na ait olan bir organizasyondur” diye konuştu.

 

‘Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’ Doğu Marmara Bölgesi ödül töreninde Bursa Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ekibi "Kitap Değişim Günleri" çalışmasıyla, ödül almaya hak kazandı.

Düzenlenen ödül töreninde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN,  Şube Müdürü İbrahim TAŞTAN, Özel Büro görevlileri Metin YILMAZER ve Semih OMAÇ, Alitekin İlkokulu Müdürü Adil  ALDEMİR ve ÇPAL Matematik öğretmeni Adnan KAYIŞ, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ adına Başarı Belgesi ve Plaket ile ödüllendirildi.

Proje ekibimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, İlçemiz adının ulusal düzeyde başarılı bir şekilde gündeme gelmesinden dolayı mutluluğumuzu kamuoyu ile paylaşıyoruz.

17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.