BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SAKARYA' nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa SAKARYA' nın 18 Mart Şehitleri Anma Günü Ve Çanakkale Zaferinin 108. Yıldönümü Mesajı

18 Mart Çanakkale Zaferi, tarihte eşine az rastlanır kahramanlık destanlarından biri olduğu kadar, Kurutuluş Savaşına ve Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda milletimizin verdiği en büyük varoluş mücadelesidir.

Yüce Türk Milleti, hiç kimsenin boyunduruğuna girmeyeceğini, hür ve bağımsızlığı uğruna gözlerini dahi kırpmadan canlarını vereceğini 'Çanakkale Geçilmez' diyerek tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Millî mücadelemizin ilk ateşinin yakıldığı Çanakkale Zaferi, paylaşılmak ve tarihten silinmek istenen vatanımızın ve milletimizin yeniden dirilişinin ve milli şahlanışının başlangıç noktasıdır.

Çanakkale Destanı; tarihte eşi ve benzeri bulunmayan bir mücadele ile vatanını ve milletini korumak uğruna "Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi" inancıyla eşsiz mücadele veren Yüce Türk Milleti, cesaretini, azmini ve kahramanlığını ortaya koymuştur. Yine Çanakkale Destanı, Büyük Türk Milletinin, vatan, bayrak, istiklal ve hürriyet uğruna neler yapabileceğinin en güzel örneği olmuştur.

Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi Millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmak ve bu kutsal toprakları bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde devretmektir.

Üzerinde yaşadığımız bu kutsal topraklar; vatan, bayrak ve millet sevgisiyle şehadet ve gazilik mertebesine yükselen, ismi bilinen, bilinmeyen tüm kahramanlarımızın bugünkü nesillere armağanı ve ebediyete kadar koruyacağımız yegâne varlığımızdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 108. yıldönümünde başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı ve milleti uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Mustafa SAKARYA 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.