BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Siber Zekâ Bilgi Yarışması 2021 ilkokul öğrencileri için başladı!

Yarışmaya katılmak için;http://siberzeka.cbddo.gov.tr adresine girerek başvuru formunu doldurmanız gerekiyor.
Siber Zekâ Bilgi Yarışması 2021 ilkokul öğrencileri için başladı!

"Siber Güvenlikte Milli Ruh" sloganıyla çıktığımız yolda, gelecekte ulusal siber güvenliğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın bu alanda yeterlilik kazanmasına önem veriyoruz.


Toplumda siber güvenlik bilincine sahip bireylerin sayısını artırmak için eğitim ve farkındalık faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenlenen yarışmaların bu konuda önemli bir etkiye sahip olduğunun da farkındayız. Bu amaçla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisinin Siber Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında 2020 yılında ilk kez düzenlediği ve 1,5 milyon öğrencinin katılım gösterdiği #SiberZekaBilgiYarışması artık her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilecek.

İlkokul, ortaokul ve lise kademelerindeki öğrencilerimiz, başvuru formunu doldurarak kendi grupları için belirlenen tarihlerde; siber güvenlik konularını kapsayan Siber Zekâ Testi'ne katılabilirler. En çok doğru cevabı, en kısa sürede veren öğrencilerimiz Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan sürpriz hediyelerin sahibi olacak. Sonuçları, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

 

Kaynak: http://siberzeka.cbddo.gov.tr

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.